traktoristi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Po slovenských hřbetech (popik)

4 posters

Goto down

Po slovenských hřbetech (popik) Empty Po slovenských hřbetech (popik)

Příspěvek  popik Tue Nov 04, 2008 7:21 pm

Slovensko 2008

Jednoho prázdninového dne moje touhy po cestování opět přemohly plány splácet motorku a tak si ve čtvrtek na padla nahlásím volno na další den a po příchodu domů se začnu chystat -cíl Slovensko. Musel jsem si zajet půjčit brašny tankvak, za co moc děkuji! Po návratu domů začnu shánět kdo mi půjčí stan a po chvíli chatování na icq se domlouvám s kamarádem, že jedem v tandemu .

V pátek brzo ráno stávám, dobaluji věci naberu kámoše i se stanem a jedeme směr Hodonín a poté Slovensko. V Hodoníně dotankuji plnou a úspěšně přejedeme hranice. Směřujeme na Holíč, Senici a odbočím na Sobotiště a Myjavu. Do tet jsme jeli na slepo jen s tim že se budem držet kopců . Najednou mi volá teta, že jsou na dovolené v Podhajské, koukám do mapy a říkám si, že to není tak daleko , tak jsme si s ní domluvili večeři a měníme směr, snažím se držet kopců a řek, aby byla zajímavější krajina .
Na okolí si stěžovat rozhodně nemůžu krásné kopce samá zatáčka a provoz minimální. Dále jedeme směr Nové Město nad Váhom. Tady provoz hustě sílí a na nájezdu na dálnici se řadíme do dlouhé kolony. Jen připomínám, že bylo přes třicet stupňů a při stálém popojíždění mi začínalo být horko a stejně vypovídala i rafička teploty vody. Po dosažení červeného políčka spíná ventilátor, který na mě z kapoty fouká krásně ohřívaný vzduch. Kéž by to tak fungovalo i v zimě. Po přejetí dálnice, nabereme směr Branka a Topolčany, zde další super úsek plný kopců a zatáček. A protože nám kručí v břiše a bolí nás zadek zastavujeme na pauzu a můj spolujezdec vytahuje řízky, okurky a chleba. Po svačině se chvíli natáhneme na stráni s výhledem na kopce a asi po dvou hodinách pokračujeme směr Nitra, kde opět asi dvě hodiny popojíždíme v zácpě. Už se to vážně nedalo vydržet, rozepínám boty a sundávám bundu, protože ten teplý vzduch mě totální ubíjí. Pomalu se mi začínají zavírat oči a dopadá ne mně unava nasadím co nejrychlejší cestu směr Nové Zámky. Těsně před nimi odbočím na Šurany . Po chvíli navádění dojíždím do Podhajské, tady dostaneme večeři. Dáme koupel, sundáme bagáž a jdeme spát .

Ráno s bratranci navštěvujeme termální koupaliště a pospáváme na slunci u vody. V poledne balíme motorku a odjíždíme s tím že pojedeme oklikou k domovu a po cestě někde přespíme ve stanu. Takže jedeme směr Kalná nad Hronom, Žárovnica. Zde začínají moje nejlepší chvíle na moto. Jedeme krásnou uzoučkou cestičkou, která je zasazená do kopce, tak že je pod vámi řeka a nad vámi kopeca a před vámi samá zatáčka . Prostě to snad ani nejde popsat. Moc jsem si to užíval, ale motorka ve dvou s batožinou do kopce těžce nestíhala a přišli na řadu dvojka a jednička, už jsem neřadil jen nahoru, ale musel i dolu. Naopak při sjíždění se mi chvílemi zdálo, že vadnou brzdy hlavně v nájezdech do serpentýn, kde jsem vesele tahal stupačky po zemi. Dojíždíme do Partyzánské, krásné město. Zastavujeme na oběd a v rádiu slyšíme, že hlásí bouřky. Asi do hodiny se začíná stmívat a zatahuje se obloha rozhodujeme - noc v přírodě se ruší a bereme to rovnou na Trenčín odjíždíme už v úplné tmě, jsme nuceni zastavit, musím čistit plexi i světla, protože přestávám vidět. Vyjíždíme další kopec, už vidím hranice a jsou tu první kapky a přímo nad námi takový černý bouřkový mrak. Při sjezdu do ČR začíná hustě pršet . Jet někde, kde to neznám v dešti a za tmy, no nic moc pěkného. Naše rychlost klesá a moje oči začínají být unavené. Váhám jestli stihneme dojet, je kolem osmé hodiny. Na rovinkách přidávám, za chvíli vjíždím do obce, kde nesvítí lampy asi jak foukal vítr, naráz vidím ceduli 40 km/h a ubírám na mokru nic moc. Neriskuji a za brzdu nechytám, najednou cedule měření radarem a poté záblesk (do teť mi nic nepřišlo) .Zastavuji a kontroluji věci a taky už potřebuji ulevit mým rukám a zadku, už to začínalo být k nevydržení. Nacházíme se v Uherském Hradišti začíná se blýskat a fouká silný vítr. Stále prší . Pokračujeme směr Moravský Písek a za ním vjíždíme do bouřky kolem létají blesky, hromy byly dost hlasité. Párkrát jsem i cítil chvění řídítek. Strašně foukalo a po silnici létalo listí a větve. Začalo mi promokat oblečení, teklo do helmy. Už jsem vyčerpaný a hledám něco kde se dá schovat.Zastavuji na autobusové zastávce a vjíždím dovnitř . váháme jestli nerozbalíme stan a nepřespíme . Koukám do mapy a zjištuji že se nacházíme kousek od Kyjova .Rozhodnutí zní to zvládnu a po pulhodince vyrážíme za stále silné bouřky. Vůbec nevidím na cestu jedu sotva třicítkou a hledám cestu . Při oslnění protijedoucím autem v silné dešti nic nevidím a raději zastavuji , nemohu dál. Chvílemi strácím na mokru kontrolu a cítím jak mi přední kolo plave . po chvíli najíždíme na silnic která měla patníky a středové čáry podle kterých se řídím a o něco zrychluji . A už je to tu Kyjov a s ním úleva cestu z něj moc dobře znám . Vjíždím do mistřína kde je rozkopaná silnic , pouliční lampy nesvítili a já v dešti nic neviděl nekolikrát se ocitám těsne u patníků . Už skoro spím a tak zastavuji a trošku se protahuji a probouzím. Být někde dál tak už nikam nejedu a jdu spát ale už jen kousek a tak riskuji cestu dál . Pomalu přestává pršet . A už je to tu Kobylí ,Bořetice ,Pavlovice. Konečně jsme doma! Kamaráda vyklopím před barákem a spěchám domů . Už vjíždím do dvora a sem rád že jsem v cíli a motorku parkuji do garáže .Při pohledu na moto - je mi jí líto, ale už sem neměl sílu ji odlehčit a spěchám nahoru do tepla a sucha . Promočený jsem celý, z motobot vylévám snad deci vody z každé . Ale sem rád že jsme dojeli v pořádku . A jdu spát . Ráno po probzení jdu k moto a vydělávám věci vše mokré spacáky oblečení tašky .

Najeto cca 650 km spotřeba v pruměru kolem 3,4 l což je krása na plně naložené moto se spolujezdcem . Závady žádné . Zranění taky ne . Náklady 250 kč za benzín 150 sk za vsup na termální koupaliště a 300 sk za benzín + zustatek benzínu ze kterým jsem vyjel z domu .
Ješte bych chtěl moc poděkovat za pujčení vybavení.
Odkaz na fotky z vyjíždky http://popikk.rajce.idnes.cz/Po_Slovenskych_Hrbetech/

S pozdravem popik
popik
popik

Poeet p?íspivku : 307
Age : 33
Registration date : 15. 04. 08

Návrat nahoru Goto down

Po slovenských hřbetech (popik) Empty Re: Po slovenských hřbetech (popik)

Příspěvek  Vlk Tue Nov 04, 2008 9:20 pm

no tak to je super zes takovouhle akcicku absolvoval, to byla idealni skola! tedka kdyz se mnou pojedes na delsi vylet, tak te uz nic nemuze prekvapit. lol

jinak mas bojovy ukol - az pojedes do breclavi, tak takovou spojovaci cestickou primo naproti vjezdu do trznice se da projit az k namesti. no a v te cesticce po leve strane je obchod s pracovnima potrebama. pro hodne lidi znama prodejna. secret no a tam hezky pozadas prodavajici/ho o dvoudilny nepromoky, maj je tusim v zelene nebo modre. cena cca 200 kc. natazeni v desti - k nezaplaceni. pray
Vlk
Vlk
Admin

Poeet p?íspivku : 1219
Age : 42
Location : Rakvice, Praha
Registration date : 14. 04. 08

http://www.motoreport.cz

Návrat nahoru Goto down

Po slovenských hřbetech (popik) Empty Re: Po slovenských hřbetech (popik)

Příspěvek  popik Wed Nov 05, 2008 11:05 am

Vlk napsal:no tak to je super zes takovouhle akcicku absolvoval, to byla idealni skola! tedka kdyz se mnou pojedes na delsi vylet, tak te uz nic nemuze prekvapit. lol

jinak mas bojovy ukol - az pojedes do breclavi, tak takovou spojovaci cestickou primo naproti vjezdu do trznice se da projit az k namesti. no a v te cesticce po leve strane je obchod s pracovnima potrebama. pro hodne lidi znama prodejna. secret no a tam hezky pozadas prodavajici/ho o dvoudilny nepromoky, maj je tusim v zelene nebo modre. cena cca 200 kc. natazeni v desti - k nezaplaceni. pray
jo jasný no ale já než sem jel tak sem si obědnával moto válec tankvak antipich a nepromok jenže zákon schválnosti je že to došlo až v pondělí když sem se vrátil grin lol shock no jo no
popik
popik

Poeet p?íspivku : 307
Age : 33
Registration date : 15. 04. 08

Návrat nahoru Goto down

Po slovenských hřbetech (popik) Empty Re: Po slovenských hřbetech (popik)

Příspěvek  tcjnm Wed Nov 05, 2008 11:43 am

jen tak dal ...
tcjnm
tcjnm

Poeet p?íspivku : 207
Age : 43
Registration date : 15. 04. 08

http://www.vinoklima.cz

Návrat nahoru Goto down

Po slovenských hřbetech (popik) Empty Re: Po slovenských hřbetech (popik)

Příspěvek  Riko Sat Nov 08, 2008 4:31 pm

No na to že to byl takovej malej výlet tak jsem to četl jedním dechem, fakt dobře napsaný tup
Riko
Riko

Poeet p?íspivku : 354
Age : 42
Location : Rakvice
Registration date : 18. 04. 08

http://www.suzukibandit.cz

Návrat nahoru Goto down

Po slovenských hřbetech (popik) Empty Re: Po slovenských hřbetech (popik)

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru